بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانانقابل مشاهده می باشد
بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان|32010987|yvzتحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته روانشناسی
میباشد. این تحقیق در 136 صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================
تمامی
فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده
کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با
ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

مقدمه
يكي از مسائل پيچيده و ناراحت كننده جوامع فعلي كه توجه بسياري از جامعه شناسان (مثل ویلییام ردی،آلدرفرو وبستر) را به خود معطوف داشته موضوع خشونت جوانان مي باشد كه روز به روز هم گسترش بيشتري مي يابد . از آنجايي كه خشونت يكي از آسيب هاي اجتماعي است كه اثرات زيانبار جسمي ، رواني و اجتماعي فراواني به همراه دارد . اعمال خشونت بار نه تنها فردي را كه مورد خشونت قرار گرفته تحت تأثير قرار مي دهد بلكه به طور غير مستقيم به ساير افراد جامعه نيز آسيب مي رساند ، تا جايي كه حتي مي توان مشاهده كرد اعمال خشونت آميز افراد نسبت به هم را از مصاديق انتشار آثار سوء اجتماعي آن دانست، افزايش ميزان خشونت و قرباني شدن جرايم خشونت بار در سالهاي اخير روند داشته است ، به طوري كه تأثير عمده اي بر مرگ و مير جوانان و نوجوانان در هر كشوري دارد. امروزه شمار زيادي از جوانان براي حفظ جان خود سلاح گرم و سرد به همراه دارند كه اين خود نشان از ناامني نسبي جامعه دارد . طبق آمار ثبت شده از سوي مراكز قانوني ، نزاع و خشونت هاي اجتماعي طي سال هاي اخير در كشور رو به افزايش است و حتي اين خشونت در فصل هاي گرم سال در مردان به اوج خود رسيده است . خشونت رفتاري است كه در همه كشورها مشاهده مي شود و بر قربانيان آن همه روزه افزوده و موجب اضطراب مردم و احساس ناامني آنها به ويژه گروههاي ضعيف تر و آسيب پذيرتري مي شود . گستردگي و فزايندگي انواع خشونت در جامعه ، علاوه بر قربانيان را نيز متأثر مي كند و امنيت اجتماعي و سلامت رواني مردم را به خطر مي اندازند ( توسلي و فاضل ، 1381 : 86 ) .

بيان مسئله
دوره نوجواني و جواني دوره اي از زندگي است كه فرد داراي خصوصيات ، توانايي ها و انديشه هاي ويژه اي مي باشد . اين دوره به مثابه پلي بين كودكي و بزرگسالي است كه فرد بايد مهارتهاي لازم براي زندگي را كسب نمايد و در واقع موفقيت آينده فرد را تا حدود زيادي به عملكرد دوره جواني وابستگي دارد . چالشها و مسائلي كه افراد در جواني با آنها مواجه مي شوند در دوره هاي بعدي زندگي تأثير بسزايي خواهند داشت ، بنابراين مي توان گفت : خشونت جوانان ، نشان از يك پيام دارد و آن چيزي نيست جز رشد خشونت در سطح جامعه . با نگاهي گذرا به صفحات حوادث روزنامه ها مي توان رد پايي از خشونت را در جوانان جستجو كرد ، حوادثي كه بيان كنندۀ پرخاشگري و خونريزي در جامعه و نشان از يك بحران دارند ، بحراني كه هر روز بر وسعت آن افزوده مي شود . سالانه به طور متوسط 42379 پرونده در كشور به پرونده هاي ناشي از خشونت افزوده مي شود كه بسياري از اين پرونده ها مربوط به نوجوانان و جوانان است ( ستوده ، 1385 : 53 ) .
در جوامع مختلف خشونت به شكل هاي مختلف بروز مي كند اما مشكل از آنجا آغاز مي شود كه خشونت از شكل طبيعي خارج و به يك بيماري ناهنجاري عميق اجتماعي تبديل مي شود و بر گروهها و اقشاري از جامعه به صورت سيستماتيك فشار مي آورد . از آنجائيكه خشونت و ديگر رفتارهاي ضد اجتماعي جوانان در دو دهه گذشته افزايش يافته است و خطر ارتكاب خشونت در اواسط دوره جواني به بيشترين حد خود مي رسد . خشونت دوره بزرگسالي عموماً با خشونت دوره جواني رابطه دارد ، چرا كه بزرگسالان قبلاً يك جوان بوده اند . اگر خشونت دوره جواني را كاهش دهيم مي توان گفت كه خشونت دوره بزرگسالي نيز كاهش خواهد يافت . پديده خشونت امري فراگير بوده و متعلق به جامعه خاصي نيست ، البته ميزان آن از كشوري به كشور ديگر يا از شهري به شهر ديگر متفاوت است ؛ اما با اين وجود مي توان گفت كه اكثر جوامع از آن رنج مي برند . خشونت از آسيب هاي جديد و شايع در جامعه است . خشونت جوانان به عنوان رفتار آزار دهنده به لحاظ روحي ، جسمي و ... از جمله مواردي است كه همواره در اكثر جوامع وجود داشته و روز به روز در حال افزايش است . بر اساس گزارش جهاني خشونت و بهداشت در سال 2000 ميلادي حدود 199000 قتل براي جوانان جهان گزارش شده است ( 2/9 نفر در 100000 نفر ) ؛ به عبارت ديگر روزانه ، به طور متوسط 565 نفر نوجوان و جوان در اثر خشونت بين شخصي كشته مي شوند . كه اين ميزان قتل جوانان طبق بررسي هاي به عمل آمده ، در كشورهاي در حال توسعه و كشورهايي كه از نظر اقتصادي در حال گذار هستند نسبت به ديگر كشورها بيشتر بوده است .


مطالب دیگر:
📝دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتغال مادران📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تیزهوش📝یک یا دوهزار ویک📝مقاله بررسی کارایی و اثربخشی منحنی یادگیری‎📝مقاله بررسی دره سیلیکون و رمز موفقیت آن ‎📝دانلود مارکتینگ پلن و طرح توجیهی شرکت هوندا + ترجمه فارسی📝مقاله بررسی روشهای حاکمیت شرکتی در کشورهای مختلف📝جزو کارگر پيشکار واحد هاي توليد نان📝مقاله سیستم مدیریت اطلاعات MIS📝گزارش کارآموزی شرکت بسته بندی مواد غذایی📝مقاله بررسی اجزای سیستم انتقال در فیبر نوری📝مقاله امنیت و تقلب رایانه ای📝مقاله تحلیل شخصیت اخلاقی ایرانیان📝مقاله فنون برخورد مناسب با مشتری در بازاریابی📝گزارش کارآموزی در شرکت طراحی شبکه📝گزارش کارآموزی در سازمان صنعت معدن و تجارت📝ترجمه مقاله : Buckling of cracked plate reinforced📝شبیه سازی جداکننده سه فازی برای جداسازی نفت، گاز و آب و طراحی خط لوله های نفت، گاز و آب خروجی از جدا کننده با نرم افزار هایسیس(HYSYS )📝حل مشکل شارژ نوکیا 130📝کاملترین جزو تعمیر کار خودروهای ماشین های تجاری (سنگین ونیم سنگین )📝ترجمه مقاله الزویر تصمیم گیری به منظور واکنش به بحران📝ترجمه مقاله انگلیسی : A Framework for Migrating Relational Datasets to NoSQL📝ترجمه مقاله با عنوان کمینه سازی تداخل مبتنی بر همسایگی برای مسیریابی پایدار مبتنی بر مکان در شبکه های موبایل ad hoc📝درمان شناختی رفتاری CBT به شیوه داتلیو📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره کمال گرایی