دانلود مقاله خوراك دام و طیور و آبزیان – گلوتن ذرت – ویژگیها و روشهای آزمون

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع دانلود مقاله خوراك دام و طیور و آبزیان – گلوتن ذرت – ویژگیها و روشهای آزمونقابل مشاهده می باشد
دانلود مقاله خوراك دام و طیور و آبزیان – گلوتن ذرت – ویژگیها و روشهای آزمون|40150502|yvz

پیشگفتار

استاندارد ” گلوتن ذرت در خوراك دام – طیور و آبزیان – ویژگیها و روشهای آزمون كه پیش نویس آن توسط كمیسیون های مربوط تهیه و تدوین شده و در سیصد و چهل و ششمین جلسه كمیته ملی استاندارد خوراك و فرآورده های كشاورزی مورخ 11/6/81 تصویب شدواینك به استناد بند 1 ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب بهمن ماه 1371 به عنوان استاندارد رسمی ایران منتشر می شود.

برای حفظ همگامی وهماهنگی با پیشرفتهای ملی وجهانی در زمینه صنایع و علوم و خدمات ، استانداردهای ملی ایران درمواقع لزوم تجدید نظرخواهدشدوهرگونه پیشنهادی كه برای اصلاح یاتكمیل این استانداردبرسددرتجدیدنظربعدی مورد توجه واقع خواهدشد. بنابراین برای مراجعه به استاندارد ایران باید همواره ازآخرین چاپ وتجدیدنظر آنها استفاده كرد.

درتهیه وتدوین این استانداردسعی شده است كه ضمن توجه به شرایط موجودونیازهای جامعه درحد امكان بین این استاندارد واستانداردملی كشورهای صنعتی وپیشرفته هماهنگی ایجادشود.

مقدمه

با توجه به افزایش روز افزون جمعیت ، تامین پروتئین حیوانی مورد نیاز اهمیت فراوانی پیدا نموده بطوریكه اكثراً تولید كنندگان در صدد هستند كه بتوانند با استفاده از منابع غذائی ارزان قیمت پروتئین بیشتری تولید نموده و در دسترس مصرف كنندگان قرار دهند . یكی از منابع با ارزش پروتئین ، استفاده از محصولات جنبی كارخانجات تهیه و تولید مواد غذائی می باشد.

گلوتن ذرت یكی از محصولات جنبی كارخانجات تهیه و تولید روغن ذرت و نشاسته سازی است . این ماده غذائی كه از ارزش پروتئینی خاصی برخوردار می باشد. می تواند به عنوان تامین كنندة پروتئین خوراك دام و طیور و آبزیان مورد مصرف قرار گیرد و میزان پروتئین آن بستگی به نوع فرآیند دارد كه دامنة تغییرات آن از 40 تا 60 درصد تغییر می نماید . این محصول از نظر فیبر خام در حد پائین بوده بطوریكه میزان الیاف خام آن 5/4 درصد می باشد.

گلوتن ذرت علاوه بر اینكه به عنوان یك منبع خوب پروتئینی می تواند مصرف شود به عنوان یكی از منابع تأمین كننده متیوین خوراك دام و طیور و آبزیان نیز می باشد.

محصول گلوتن ذرت پس از جداسازی پوسته جوانه و نشاسته به دست می آید و می توان آن را همراه با سایر مواد پروتئینی مصرف نموده . استفاده از گلوتن ذرت در تغذیه طیور سبب افزایش رنگ زرد در پوست طیور پرورشی شده و همچنین در تغذیه دامهای بزرگ مانند گاوهای شیری و گوشتی و گوسفند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خوارك دام ، طیور و آبزیان – گلوتن ذرت – ویژگیها و روشهای آزمون


مطالب دیگر:
📝تحقیق در مورد حسابرسی 📝تحقیق در مورد حضرت ابراهيم(ع) 📝تحقیق در مورد حدیث معراج 📝تحقیق در مورد حكومت علوي و جريان هاي اجتماعي 25 ص 📝تحقیق در مورد خاك شناسي 15 ص 📝تحقیق در مورد خارپوستان 📝تحقیق در مورد خرپا 📝تحقیق در مورد حجاب در نظر عالمان 100 ص 📝تحقیق در مورد خلاصه‌اي از زندگينامه حضرت مهدي 27 ص 📝تحقیق در مورد دامنه 📝تحقیق در مورد دلفين 📝تحقیق در مورد درس رياضي دانش آموزان رياضي نمودار آماري 📝تحقیق در مورد دين زرتشت 📝تحقیق در مورد دنده هاي خورشيدي يا سياره اي در جعبه دنده ها 73 ص 📝تحقیق در مورد رابطة افسردگي با عوامل خانوادگي دانشجويان دختر رشته حسابداري 97 ص 📝تحقیق در مورد راز حروف مقطعه در قرآن 24 ص 📝تحقیق در مورد راه هاي مقاوم سازي ساختمان ها 22 ص 📝تحقیق در مورد راهكارهاي تقويت اتحاد ملي و انسجام اسلامي در جامعه 30 ص 📝تحقیق در مورد راهكار هاي مناسب براي مقابله با تهاجم فرهنگي 6 ص 📝تحقیق در مورد راهکارهای مقابله با بیابان زایی 40 ص 📝تحقیق در مورد راههاي بهبود آموزش درس رياضي 📝تحقیق در مورد راهكارهاي توسعه نيروي انساني نخبه و پيشگيري از فرار مغزها 95 ص 📝تحقیق در مورد رحلت امام 📝تحقیق در مورد رتبه‌بندي كشورها در زمينه بسترسازي الكترونيكي 32 ص 📝تحقیق در مورد رذايل اخلاقي 103 ص