تحقیق آشنایی با دستگاه اسپکتروفتومتری

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق آشنایی با دستگاه اسپکتروفتومتریقابل مشاهده می باشد
تحقیق آشنایی با دستگاه اسپکتروفتومتری|41016166|yvz

اسپكتروفتومتر یا طیف سنج یك دستگاه آزمایشگاهی اولیه است كه جهت خواندن نتایج آزمایش‌هایی كه واكنش آن‌ها از نوع End point هستند به كار می‌رود. این دستگاه میزان جذب یا عبور طول موج‌های مشخصی از انرژی تابشی (نور) از یك محلول را اندازه گیری می‌كند بیشترین كاربرد آن در آزمایشگاه، در بخش بیوشیمی است.اساس كار اسپكتروفتومتر همانند بسیاری از دستگاه‌های آزمایشگاهی، بر اندازه گیری میزان نور جذب شده توسط یك محلول رنگی است كه طبق قانون بیر-لامبرت میزان جذب نور (OD) متناسب با غلظت ماده حل شده در محلول است.
روشهای طیف سنجی براساس بر هم کنش تابش الکترومغناطیسی با ماده بنیان گذاری شده است و چون امواج الکترومغناطیس، حاصل کاهش سرعت ذرات با بار الکتریکی است بنابراین توسط ماده جذب شده و سبب افزایش سرعت ذرات می‌گردد. علاوه بر این انرژی نورانی در بر هم کنش با ماده و جذب آن توسط ماده، باعث برانگیختن ماده به ترازهای انرژی بالا‌تر می‌گردد. بنابراین بسته به شدت و قدرت انرژی وارده به ذره با ماده بر هم کنش کرده و پدیده خاصی را سبب می‌گردد که اساس اندازه گیریهایی نظیر اسپکتروفتومتری را تشکیل می‌دهد. و می‌تواند شامل کلیه نواحی طیف الکترومغناطیس از اشعه گاما و ناحیه مریی تا امواج رادیویی باشد.


مطالب دیگر:
🔗تحقیق حضرت مهدی🔗تحقیق درباره گران فروشی🔗تحقیق ويژگي هاي حضرت مهدي (ع) و حكومتش🔗تحقیق تحلیل دوران غیبت امام زمان🔗تحقیق چرا عدالت زیباست ؟🔗تحقیق زندگی نامه حضرت عیسی علیه السلام🔗پژوهش اثرات پياده ‏سازي شهر الکترونيک بر مديريت شهري🔗تحقیق بحث راستگويى و دروغگويى در فلسفه اخلاق🔗تحقیق رابطه میان علم و عقل و دین🔗تحقیق جایگاه دین در غرب جدید🔗تحقیق زندگی حضرت سلیمان🔗تحقیق حضرت زینب و پیام كربلا🔗تحقیق ديزرائلي، تمايل به شيك پوشي و انحطاط🔗تحقیق دوران پیامبری حضرت عيسي🔗تحقیق تعریف دین🔗تحقیق درباره دنيا و آخرت🔗تحقیق زندگی نامه حضرت آدم🔗تحقیق عللی بر لزوم معاد🔗تحقیق حسادت و بيماري های ناشی از آن🔗تحقیق تحلیل فلسفه حجاب🔗تحقیق دعا در نزد خدا🔗تحقیق درمورد عرفان🔗تحقیق نکاتی از تفسير سوره نور🔗تحقیق حجاب و زنان🔗تحقیق حجاب ارزش يا وظیفه